HAKKIMIZDA

Logo-3d.jpg

   Mavidüş Sanat Merkezi 27.kasim.2007 tarihinde açılmıştır. Atölyenin sahibi ve kurucusu olan Mehmet Kutluay , ilk yıl kendi çalışmalarını ve güzel sanatlara hazırlık üzerine ön çalışma ve hazırlık devresi olarak çalışmalarda bulundu.

 

    Yaklaşık 1 yıl sonra 2009 yılından itibaren aktif olarak yetenek sınavlarına yönelik güzel sanatlara öğrenci hazırlamaya başladı. Bunun yanı sıra  ilköğretim ve yetişkinler düzeyinde hobi resim kursları verdi.

 

    Mavidüş Sanat Merkezi şuan İzmir'in Buca ilçesinde ( Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi karşısında ) hizmet vermektedir.

         

 Derslerimiz her yılın ekim ayının ilk haftasın da başlar ve ağustos ayının son haftasına kadar devam etmektedir. Kayıtlarımız devamlıdır.  Ancak ağustos ayının ilk haftasından itibaren ( sınava yaklaşık 1 ay kala ) öğrenci kaydı alınmamaktadır. Bu o yıl içerisinde sınava girecek öğrencileri kapsamaktadır.

Çalışma sistemimiz 3 aşamadan oluşmaktadır.

1.Aşama: Ekim ayının ilk haftasından, YGS Üniversite sınavı ( mart ayının sonuna kadar ) olan zamandır.  Bu dönemde Temel Tasarım dersleri ve desen dersleri için ön hazırlık niteliğinde, anatomi ve eskiz çalışmalarının dahil olduğu programdır.

2. Aşama: YGS Üniversite sınavı bitiminden okulların kapandığı haziran ayının ortasına kadar olan dönemdir. Bu dönemde desen çizimleri ve imgesel dersleri için detaylı bir çalışma dönemidir.,

3. Aşama: Haziran 15.inden başlayıp, yetenek sınavlarının bittiği ağustos ayının son haftasına kadar olan dönemdir. Bu dönemde ise, Yetenek sınavlarına yönelik desen, obje düzenek ve imgesel sınavlarının birebir örneğinin yapıldığı ve ögrencinin gireceği bölüm dahilnde çizimlerin yapıldığı hızlandırılmış kurs dönemidir.

1-) Natürmort ( Obje ve düzenek ) çalışmaları
2-) Desen Çalışmaları
3-) İmgesel Çalışmaları
4-) Öğrencinin tercih ettiği bölümler için gerekli çalışmalar.

          Bu çalışmalar dışında öğrencinin tercih sırasına göre girmek istediği bölüm sınavlarının giriş aşamalarına göre renkli çalışma da varsa sınava 2 ay kala renkli çalışmalarda yaptırmaktayız.

Not: İlk gruba kayıt yaptırmayan öğrenciler , daha sonra ki gruplara dahil edilir ve ayrı bir program hazırlanır.

        

Atölyemize gelen öğrencilerimiz daha önce resim eğitimi almış olsalar dahi ilk olarak çizgisel eğitim ile başlangıç yaparlar ve sırasıyla yukarıdaki sırayı takip ederek sınava kadar hazırlanırlar.
Bu şekilde öğrencilerimizi çalıştırmamızın sebebi tüm öğrencilerimizin belirli bir sistem ve düzen içerisinde sınavlara hazırlanmasını sağlamaktır.

        Ders süremiz günde 4 saattir. Dersi uzatma öğretmenin inisiyatifindedir.  Perşembe ( saat 12:00 - 18:00 ) günü etüt günü olup tüm öğrencilerimiz belirlenmiş saatler içerisinde ücretsiz olarak atölyemizden faydalanabilme imkanına sahiptirler. Öğrencilerimiz hafta içi minimum 3 gün + Etüt dersi, hafta sonu ise maksimum 2 gün + etüt dersi kursumuzdan faydalanabilmektedir. Bu programlara artı olarak full proğram hafta içi 3 gün + hafta sonu 2 gün  toplamda 5 günlük proğramımız dan yararlanabilirler. Haziran ayı itibari ile öğrenci haftada 6 gün çalışma talebinde bulunabilir. Ücretlendirme kurs süresine göre değişmektedir. Sınava Son 3 ay kala ders süresini haftada 6 gün  olarak da öğrencilerimiz talep edebilmektedir.  Öğrenci aidatını ödediği anda ücret karşılığı makbuzu kesilmektedir. Kursumuz maliyeye kayıtlı bir kuruluş olup MEHMET KUTLUAY - RESİM ve SANAT EĞİTİM HİZMETLERİ " başlığı altında hizmet vermektedir...